Które szafki najlepiej wybrać do kuchni?

Podczas urządzania kuchni należy zastanowić się nad wyborem nie tylko nowoczesnych sprzętów kuchennych, ale także odpowiednich mebli, gdzie będziemy przechowywać wszelkie naczynia oraz różnego rodzaju produkty spożywcze. Najważniejsze są oczywiście szafki kuchenne, które muszą być odpowiednio rozmieszczone, a także wystarczająco pojemne, aby spełniały swoje zadanie w 100%. Zanim podejmiemy ostateczną decyzję, warto zapoznać się z rodzajami dostępnych modeli, aby wybrać ten najlepiej pasujący do naszego pomieszczenia kuchennego.

Czym charakteryzują się szafki kuchenne stojące?

Szafki kuchenne stojące można wykorzystać zarówno do przechowywania różnego rodzaju akcesoriów, jak i do przestrzeni roboczej, gdzie będziemy stawiać naczynia i przygotowywać posiłki. Żeby to wszystko było możliwe, meble muszą być wykonane z wysokiej jakości solidnego i trwałego blatu.

W dużych pomieszczeniach kuchennych najczęściej mamy tyle samo szafek wiszących, co dolnych. Natomiast w przypadku niewielkich kuchni lub tych o nietypowych wymiarach, czyli umiejscowionych na przykład na poddaszu, nie mamy możliwości, aby powiesić tam szafki. Problem ten występuje także w niskich i małych kuchniach oraz tych posiadających skosy albo z wystającymi rurami ze ścian.

Należy wtedy szczególną uwagę zwrócić na to, aby zakupić takie szafki dolne, które będą przede wszystkim odpowiednio przestronne, ale także ładowne. Idealnym sposobem, aby zwiększyć ich pojemność, jest zaprojektowanie kuchni na wymiar. Można także zamontować dodatkowe szuflady w miejscu cokołu albo zdecydować się na nowoczesne i praktyczne szafki cargo.

Czy warto zainwestować się w szafki wiszące do kuchni?

Szafki wiszące to te, które będą umieszczone na wysokości naszych oczu. Jako pierwsze rzucają się w oczy zaraz po wejściu do pomieszczenia kuchennego, dlatego powinny być ładne i posiadać estetyczne fronty. Muszą prezentować się jak najlepiej.

Ponadto oprócz aspektu wizualnego meble ścienne są wyjątkowo wygodne w użytkowaniu, gdyż nie musimy się schylać, aby wyciągnąć akcesorium kuchenne. Właśnie z tego względu do takich szafek wkładamy zazwyczaj przedmioty codziennego użytku.

Jeśli mamy niewielką przestrzeń w kuchni, to dobrze jest zdecydować się na fronty szafek górnych o wysokim połysku. W ten sposób będziemy mogli stworzyć optycznie większą kuchnię, poprzez lustrzany efekt i odbijające się światło.

Szafka wisząca w kuchni może być zamontowana do samej ściany, ale także można je przymocować do sufitu, jeśli decydujemy się na zakup dużych mebli. W ten sposób uzyskamy jeszcze więcej przestrzeni do przechowywania przedmiotów kuchennych.

Szafki narożne - czy to dobry pomysł do kuchni?

Jednym z najpopularniejszych sposobów na zaoszczędzenie przestrzeni w kuchni są szafki narożne. Ich montaż pozwala nam uzyskać dość dużo miejsca przede wszystkim do przechowywania przedmiotów o większych gabarytach, typu garnki do gotowania czy formy do pieczenia ciast. Na takie rozwiązanie bardzo często decydują się właściciele nieruchomości, w których kuchnia otwarta jest na salon, gdzie liczy się każda dodatkowa półka, w której można przechowywać wyposażenie kuchenne.

Różnego rodzaju szafki kuchenne znajdziemy na stronie producenta AKORD. Jeżeli nie będziemy wiedzieli, na które meble do kuchni się zdecydować, to zawsze możemy poprosić o pomoc pracowników, którzy doradzą, jakie modele będą idealne w naszym przypadku.

203711203684203685203686203712203713203687
preload image 1preload image 2preload image 3preload image 4preload image 5preload image 6preload image 7preload image 8preload image 9preload image 10preload image 11preload image 12preload image 13preload image 14preload image 15preload image 16preload image 17preload image 18preload image 19preload image 20preload image 21preload image 22preload image 23preload image 24preload image 25preload image 26preload image 27preload image 28preload image 29preload image 30preload image 31preload image 32preload image 33preload image 34preload image 35preload image 36preload image 37preload image 38preload image 39preload image 40preload image 41preload image 42preload image 43preload image 44preload image 45preload image 46preload image 47preload image 48preload image 49preload image 50preload image 51preload image 52preload image 53preload image 54preload image 55preload image 56preload image 57preload image 58preload image 59preload image 60preload image 61preload image 62preload Themeimage 0preload Themeimage 1preload Themeimage 2preload Themeimage 3preload Themeimage 4preload Themeimage 5preload Themeimage 6preload Themeimage 7preload Themeimage 8preload Themeimage 9preload Themeimage 10preload Themeimage 11preload Themeimage 12preload Themeimage 13preload Themeimage 14preload Themeimage 15preload Themeimage 16preload Themeimage 17preload Themeimage 18preload Themeimage 19preload Themeimage 20preload Themeimage 21preload Themeimage 22preload Themeimage 23preload Themeimage 24preload Themeimage 25preload Themeimage 26preload Themeimage 27preload Themeimage 28
Please confirm
No
Yes
Information
Ok
PreviousNextHide preview images
Close webpage preview
Loading preview ...
Upload photoUpload pdf
Loading preview ...
Preview of your uploaded imageCancel image upload
Preview Comment
Close comment preview

Brak komentarzy