Fachowa impregnacja drewna

Elementy dekoracyjne wnętrz, a także konstrukcje zewnętrzne wykonane z drewna wyglądają niezwykle atrakcyjnie. Jednak ich piękno narażone jest na działanie wielu niekorzystnych czynników, które sprawiają, że drewno może szybko stracić efektowny wygląd. Jest to nie tylko uzależnione od gatunku drewna, z jakiego wykonane są dekoracyjne elementy i drewniane konstrukcje, ale głównie od tego, czy zostały prawidłowo zaimpregnowane. Szczególnie drewno znajdujące się na zewnątrz jest narażone na zniszczenie. Wystawione na destrukcyjne działanie promieni słonecznych i na zmienne warunki atmosferyczne błyskawicznie traci atrakcyjny wygląd, a co więcej, może ulec poważnym uszkodzeniom.

Zatem jak impregnować drewno, żeby przez długi czas zachowało swoje wyjątkowe walory? Na pewno należy je regularnie zabezpieczać odpowiednimi środkami, które sprawią, że będzie wyglądało pięknie przez długie lata.

Impregnacja - zabieg, który skutecznie zabezpieczy drewno przed zniszczeniem

Każdy drewniany element dekoracyjny wewnątrz domu, a także wszelkie zewnętrzne konstrukcje wykonane z tego surowca, koniecznie muszą być zabezpieczone odpowiednim impregnatem. Pomoże on ochronić drewno przed niekorzystnym działaniem wielu czynników, ale także podkreśli jego unikalną fakturę. Market to miejsce, w którym znaleźć można doskonałej jakości środki do impregnacji drewna. W naszym asortymencie znajdują się skuteczne preparaty, za pomocą których można właściwie zabezpieczyć różne gatunki drewna. W razie wątpliwości o pomoc można poprosić naszego sprzedawcę, który fachowo poradzi czym impregnować konkretne drewno.

Najbardziej popularnymi środkami do impregnacji drewna są specyfiki w postaci lakierów oraz różne rodzaje olejów. Polecamy przede wszystkim:

kliknij aby zobaczyć więcej

Powszechnie uważa się, że najskuteczniejszym preparatem zabezpieczającym drewniane elementy jest lakier. Nie tylko chroni jego powierzchnie przed zniszczeniem, ale także podkreśla fakturę drewnianych dekoracji. Jest w tym sporo prawdy, zwłaszcza jeśli za jego pomocą impregnuje się elementy wewnątrz domu takie jak meble, podłogi czy boazerie. Niestety lakier nieco gorzej się sprawdza, kiedy używa się go do zabezpieczania zewnętrznych drewnianych konstrukcji, na przykład płotów, altanek czy innych elementów wykonanych z tego materiału. Lakier zastosowany na zewnątrz szybko traci walory, pęka, łuszczy się i odsłania w ten sposób surowe drewno, które jest bezpośrednio narażone na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych.

Dlatego w tej sytuacji lepiej sprawdzą się oleje do impregnacji. Wnikają w głąb drewna, doskonale zabezpieczając jego strukturę i skutecznie chroniąc. Świetnie również podkreślają unikalną strukturę drewna i efektownie je barwią.  Fachowa impregnacja drewna nie musi być kłopotliwa Wyposażeni w odpowiedni środek do impregnacji i niezbędne akcesoria, czyli pędzle i papier ścierny, możemy rozpocząć pierwszy etap prac.

Należy przede wszystkim zadbać o to, aby drewno, które zamierzamy zaimpregnować, było suche, zwłaszcza to znajdujące się na zewnątrz. Drewno należy dokładnie przeszlifować. Najlepiej sprawdzi się do tego celu papier ścierny o ziarnistości około 200. Wszelkie tłuste plamy trzeba usunąć. Pomocna będzie benzyna ekstrakcyjna. Kiedy drewno jest już wyszlifowane, pozostaje jeszcze dokładne jego oczyszczenie z pyłu i następnie możemy przystąpić do kluczowej fazy prac, czyli impregnacji. Drewno malujemy zwykle dwukrotnie. Po pierwszym malowaniu i dokładnym wyschnięciu impregnatu ponownie je szlifujemy. Na tym etapie papier ścierny o ziarnistości około 340 sprawdzi się najlepiej. Zabieg ten sprawi, że druga warstwa środka impregnującego przylegnie jeszcze lepiej do drewna, zapewniając mu doskonałą ochronę. Po około 12 godzin zaimpregnowane elementy drewniane są już suche i solidnie zabezpieczone.

89502894878948889489895038950489492
preload image 1preload image 2preload image 3preload image 4preload image 5preload image 6preload image 7preload image 8preload image 9preload image 10preload image 11preload image 12preload image 13preload image 14preload image 15preload image 16preload image 17preload image 18preload image 19preload image 20preload image 21preload image 22preload image 23preload image 24preload image 25preload image 26preload image 27preload image 28preload image 29preload image 30preload image 31preload image 32preload image 33preload image 34preload image 35preload image 36preload image 37preload image 38preload image 39preload image 40preload image 41preload image 42preload image 43preload image 44preload image 45preload image 46preload image 47preload image 48preload image 49preload image 50preload image 51preload image 52preload image 53preload image 54preload image 55preload image 56preload image 57preload image 58preload image 59preload image 60preload image 61preload image 62preload Themeimage 0preload Themeimage 1preload Themeimage 2preload Themeimage 3preload Themeimage 4preload Themeimage 5preload Themeimage 6preload Themeimage 7preload Themeimage 8preload Themeimage 9preload Themeimage 10preload Themeimage 11preload Themeimage 12preload Themeimage 13preload Themeimage 14preload Themeimage 15preload Themeimage 16preload Themeimage 17preload Themeimage 18preload Themeimage 19preload Themeimage 20preload Themeimage 21preload Themeimage 22preload Themeimage 23preload Themeimage 24preload Themeimage 25preload Themeimage 26preload Themeimage 27preload Themeimage 28
Please confirm
No
Yes
Information
Ok
PreviousNextHide preview images
Close webpage preview
Loading preview ...
Upload photoUpload pdf
Loading preview ...
Preview of your uploaded imageCancel image upload
Preview Comment
Close comment preview

Brak komentarzy